Strona: Relacja z wydarzenia prezentującego European Defence Challenge III - Rejestracja studentów w toku / Lean Academy

2022-10-03

Zapraszamy do obejrzenia video relacji z wydarzenia prezentującego European Defence Challenge III, a studentów do rejestrowania się do uczestnictwa konkursie: https://assets-plus.eu/edc-iii-edition-registration/. Wszyscy zarejestrowani studenci dostaną zaproszenia na seminaria organizowane w ramach EDC III.

Na początku wydarzenia prof. Jarosław Sep, przywitał gości. Następnie prof. Dorota Stadnicka zaprezentowała temat konkursu oraz jego planowany przebieg.

W dalszej kolejności pułkownik (emerytowany) Robert Łukawski omówił znaczenie europejskiego bezpieczeństwa dla stabilnej przyszłości, a Sónia de Melo Xavier z Komisji Europejskiej zaprezentowała Pact for Skills.

Następnie, przedstawiciele przemysłu Maurizio Ferrante z Leonardo oraz José Espinal z Navantii wskazali dlaczego organizowany konkurs jest ważny oraz z jakimi zagrożeniami obecnie boryka się przemysł i jakie technologie są stosowane, aby poprawić bezpieczeństwo.

Bardzo istotnym elementem wydarzenia było podzielenie się swoimi wrażeniami z uczestnictwa w drugiej edycji EDC przez zwycięzców konkursu: Nathana Prakopetza i Andreasa Woutersa.

Na końcu głos zabrał prof. Gualtiero Fantoni przekazując kilka słów motywujących studentów do uczestnictwa w konkursie.

Uczestnicy wydarzenia:

• Jarosław Sep, Vice-Rector for Development and Business Cooperation First Deputy Rector, Rzeszów University of Technology
  • Dorota Stadnicka, Rzeszów University of Technology ‐ EDC III organizer
  • Robert Łukawski, University Security and Safety Research Center, Warsaw University of Technology
  • Sónia de Melo Xavier, Policy Officer DG Employment, Social Affairs & Inclusion, Skills Agenda – Pact for Skills team, EC
  • Maurizio Ferrante, Head of Training and Knowledge Management, Leonardo S.p.A.
  • José Espinal, Director of Technology programmes, Navantia
  • Nathan Prakopetz, Andreas Wouters, Royal Military Academy of Belgium, EDC II ed. winners
  • Gualtiero Fantoni, University of Pisa, ASSETs+ Coordinator