Strona: V Konferencja międzynarodowa "Inżynieria Ryzyk w Sektorze Kosmicznym" / Lean Academy

V Konferencja międzynarodowa "Inżynieria Ryzyk w Sektorze Kosmicznym"

2023-04-19

27 kwietnia 2023 odbędzie się na Politechnice Rzeszowskiej  V Konferencja międzynarodowa "Inżynieria Ryzyk w Sektorze Kosmicznym"

Organizatorami Konferencji są:

• Akademia Leona Koźmińskiego,
  • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza,
  • Agencja Rozwoju Przemysłu,
  • Polska Agencja Kosmiczna
  • Space Entrepreneurship Institute

Zagadnieniem przewodnim konferencji jest dyskusja na temat zarządzania ryzykiem, które niosą za sobą wydarzenia kryzysowe i nieprzewidywalne. W ostatnich latach wszystkie sektory gospodarki musiały radzić sobie ze skutkami pandemii, a obecnie z wojną w Ukrainie. Dotknęło to także sektor kosmiczny i lotniczy i spowodowało konieczność wypracowania nowego podejścia i przemodelowania działalności. Konferencja ma na celu interdyscyplinarne zaadresowanie wyzwań technologicznych, zarządczych i prawnych związanych z łańcuchami dostaw w sektorach kosmicznym i lotniczym.

PROGRAM KONFERENCJI

11:00 - 11:15 rozpoczęcie Konferencji, przywitanie przez organizatorów oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego

Sesja I
11:15 - 11:30 keynote speaker Tomasz Gałaczyński
11:30 - 12:10 panel dyskusyjny 1: Zagadnienia technologiczne łańcuchów dostaw
Moderator: Andrzej Majka
• dr Tomasz Gałaczyński Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o.
Maria Laciuga Pratt & Whitney Rzeszów
Michał Siemieniec WOLFTEN Sp. z o.o.
Przemysław Iskrzak RECTANGLE Sp. z o.o.

12:10 - 13:00 lunch

Sesja II
ENG: 13:00 - 13:20 Key note speaker: Franck Germes, dyrektor działu zamówień Europejskiej Agencji Kosmicznej
13:20 - 14.00 - panel dyskusyjny
Moderator: Michał Szwajewski
Beatriz Perez, Sener
Paweł Pacek, Agencja Rozwoju Przemysłu
Franck Germes, ESA

14:00 - 14:15 przerwa

Sesja III
14:15 - 14:30 keynote speaker: Katarzyna Malinowska, Ochrona prawna kontrahentów w sytuacjach kryzysowych
14:30 - 15:10 panel dyskusyjny z udziałem członków grupy roboczej ds. Prawa kosmicznego przy CSK ALK.
Moderator: Jakub Szlachetko
• dr hab. Małgorzata Polkowska, prof. Akademii Sztuki Wojennej